Ga naar hoofdinhoud
Wil je na de zomer starten, maar heb je nog vragen? Kom naar de Meet & Greet.
Opleidingen
Studiekeuze
Aanmelden
Menu
  • 150+
    Opleidingen op vier niveaus
  • 15+
    Goed bereikbare locaties
  • Mbo-school
    met veel mogelijkheden
  • Grote
    kans op een baan

Masterclass parelsknopen

Cursus/training

Deze eendaagse masterclass leert je alle ins en outs van het professionele rijgen en knopen van parels en kralen. Perfect voor juweliers en goudsmeden die zelf nauwkeurig willen werken of hun personeel willen bijscholen. Schrijf je snel in!

Over de masterclass

Als eerste worden diverse technieken en informatie over het parels knopen besproken. Daarna ga je aan de slag met de diverse manieren en technieken die je in de praktijk nodig hebt. Van het klassieke knoopwerk tot en met het werken met staaldraad en elastiek.  De verschillende manieren van aanhechten worden behandeld inclusief het probleem oplossen, kralen doorboren, noodreparaties, (eenvoudige) reparaties aan sluitingen en nog veel meer. Verder is er de gelegenheid tot het stellen van vragen en daar gaan we, indien nodig, ook mee aan de slag. Deze masterclass is ontwikkeld door Lisette Reijns.

Het programma

  • Uitleg en informatie over het knopen en het aannemen van parelsnoerreparaties
  • Knopen met gebruik van de naald
  • Parels inlakken
  • Met ijzerdraad werken
  • Met elastiek werken
  • Praktijkvoorbeelden

Daarnaast worden er diverse technieken besproken zoals het gebruik van aparte sluitingen bijvoorbeeld bajonet, steeksluiting en schroefsluiting, en het gebruik van de diverse soorten lijm. Tijdens de masterclass is er op volop gelegenheid om vragen te stellen. Na het volgen van deze masterclass ontvang je een bewijs van deelname.

Locatie en cursusdata

Locatie: Schoonhoven
Duur: 1 les
Lesdata 2025-2026:
maandag 17 november 2025
vrijdag 23 januari 2026
maandag 30 maart 2026
Lestijd: 9.15 uur tot 16.15 uur

Dit kun je na deze masterclass

Het op de juiste wijze aannemen van een parelsnoerreparatie. Zelfstandig een parel of ander snoer knopen met de diverse aanzettechnieken. Het op de juiste wijze uitboren van een parel. Je weet het verschil tussen de diverse rijggarens. Hoe je verschillende gaten in een snoer goed kunt knopen. Een elastieken armband maken die niet los gaat. Je herkent de diverse sluitingen, inlak- en knijpballen en andere fournituren en kan deze toepassen in je knoopwerk.

Wat kost deze masterclass?

Cursusprijs 2025-2026 1 les van 6 uur: € 195,00
Kosten gereedschap: ongeveer € 185,00

Deze opleiding wordt verzorgd door: Zadkine Vakschool Schoonhoven
  • 150+
    Opleidingen op vier niveaus
  • 15+
    Goed bereikbare locaties
  • Mbo-school
    met veel mogelijkheden
  • Grote
    kans op een baan