Ga naar hoofdinhoud
Opleidingen
Studiekeuze
Aanmelden
Menu
  • 150+
    Opleidingen op vier niveaus
  • 15+
    Goed bereikbare locaties
  • Mbo-school
    met veel mogelijkheden
  • Grote
    kans op een baan
Assistent horeca events

Assistent horeca & voeding

Leerweg Werken & Leren (BBL)

Altijd blije gezichten en complimenten als jij hebt gekookt? Maak dan van je passie je beroep! Je leert bij onze entreeopleiding Assistent horeca & voeding hoe je een lekkere fruitsalade maakt en hoe lang deze goed blijft in de koelkast. Dus alles over voedingsmiddelen, de bederfelijkheid en hygiëne. Maar het is vooral … zelf doen!

Werk je graag met eten en vind je het leuk om mensen te helpen? In de BBL-opleiding Horeca en Voeding werk je 4 dagen per week in bijvoorbeeld een restaurant, keuken of kantine. 1 dag per week ga je naar school. Je leert over hygiëne, eten klaarmaken en samenwerken met collega's. Je leert door te doen en verdient vaak al een salaris. Zo groei je stap voor stap in de horeca of voedingssector. Voordat je deze BBL opleiding kunt starten is het belangrijk dat je een baan hebt in de horeca.

Bij iedere mbo-opleiding heb je deze algemene vakken: 

  • Nederlands
  • Rekenen
  • Burgerschap
  • Loopbaan (inzicht krijgen in jouw interesses, vaardighden, waarden, doelen en de ontwikkeling hiervan)

Bij een BBL-opleiding leer je door te werken. Je gaat 1 dag per week naar school en werkt 4 dagen in de horeca, bijvoorbeeld in een restaurant, hotel of cateringbedrijf. Zo doe je praktijkervaring op én leer je een mooi vak.

Als je bent geslaagd, dan heb je én je diploma mbo niveau 1 en het branchecertificaat HACCP! Je kunt dan werken als assistent in de horeca, voeding en voedingsindustrie. Of, je stroomt door naar een volgend niveau.

Horeca Assistent Zadkine

Houd rekening met deze toelatingseisen: 

1. Meld je op tijd aan

Wil je in augustus/september starten? Meld je aan voor 1 april. Dan heb je recht op plaatsing. Aanmelden na 1 april kan ook. Misschien kun je dan niet de opleiding van jouw voorkeur volgen. In dat geval gaan we samen op zoek naar een passende opleiding.

2. Bekijk of jij de juiste vooropleiding hebt gevolgd

3. Volg de verplichte intake-activiteit

Na je aanmelding ontvang je per mail een uitnodiging voor een intake-activiteit. Check ook je spambox.

Jolanda van Ruijven

Docent Zadkine Startcollege

Heb je vragen of wil je meer informatie over deze beroepsopleiding bij Zadkine Startcollege? Bel gerust naar Jolanda!

Jolanda van Ruijven, docent Zadkine Startcollege
Deze opleiding wordt verzorgd door: Zadkine Startcollege
  • 150+
    Opleidingen op vier niveaus
  • 15+
    Goed bereikbare locaties
  • Mbo-school
    met veel mogelijkheden
  • Grote
    kans op een baan