StudieMatch
Zoeken
Menu

Marketing & Communicatie

School & Stage (BOL)

Studenten Marketing en Communicatie werken samen aan een project.
Marketing en Communicatie student aan de telefoon
Marketing en Communicatie studenten mbo zadkine
Samenwerkende studenten Marketing & Communicatie
kantoormedewerker werkt achter haar laptop.

In het kort

Lijkt het je leuk om reclamecampagnes te bedenken? Ben je creatief, nieuwsgierig en ondernemend? En vind je het leuk om direct resultaat te zien van je werk? Dan is de opleiding Marketing & Communicatie iets voor jou. Hier leer je alles over het vertellen van een boodschap aan een groot publiek.

Over jouw opleiding

Met deze opleiding kun je het diploma Marketing & Communication Specialist behalen.

Een carrière in de creatieve wereld van marketing zie jij wel zitten. Je bent nieuwsgierig, enthousiast en ambitieus. Het liefst wil jij een verschil maken. Of je nu een campagne maakt voor een wereldwijd product of voor een sportvereniging waar jij warm voor loopt.

Dan zit je bij de opleiding Marketing & Communicatie helemaal op je plek. Hier leer je hoe je nieuwe klanten vindt, bereikt en aan je merk verbindt. Zo leer je bijvoorbeeld een social mediastrategie te ontwikkelen. Een website en social media bij te houden. Wervende teksten te schrijven en reclamecampagnes te bedenken.Een afwisselende opleiding. Je bedenkt namelijk niet alleen een creatief concept. Je voert het dus ook uit. 

Direct vanaf dag één word je uitgedaagd met challenges. Dat zijn echte opdrachten uit het bedrijfsleven. Je ontwerpt bijvoorbeeld een huisstijl voor een merk of je werkt aan een opdracht vanuit het projectbureau: een echte opdracht in een kantooromgeving. 

Tijdens de challenges ontmoet je mensen uit het bedrijfsleven. Zij beoordelen de opdracht, geven gastcolleges en laten je zien hoe zij hun werk doen. Zo leer je alleen wat je later echt nodig hebt. En dat op een leuke manier.

Wat ga ik doen?

De opleiding Marketing & Communicatie duurt 3 jaar. Tijdens deze 3 jaar leer je hoe je voorlichting geeft, wervende teksten schrijft, video’s maakt, een product of dienst in de markt zet en onderzoek doet naar verschillende merken.

Daarnaast leer je tijdens deze opleiding allerlei professionele vaardigheden die met jouw vak te maken hebben, zoals presenteren, zakelijk schrijven en samenwerken met collega’s. Ook ontwikkel je persoonlijke vaardigheden. Zo sta jij straks sterker in je schoenen, want jij weet wat je kunt én nodig hebt.

Stage lopen

Het leuke aan deze opleiding is dat je bij bijna elke organisatie uit elke branche terecht kunt. Want iedere organisatie besteedt aandacht aan marketing en communicatie. Jij loopt in het tweede en derde leerjaar stage bij een leerbedrijf dat je zelf hebt uitgekozen. Check op stagemarkt.nl of jouw leerbedrijf wordt erkend door SBB. 

Je loopt stage: 

  • In de eerste helft van het tweede leerjaar
  • In de tweede helft van het derde leerjaar. Tijdens deze stage voer je een Proeve van Bekwaamheid uit. Die telt mee voor je examen.

Aan het werk

Met het diploma kun je bij heel veel verschillende organisaties terecht. Jij kiest waar jij wil werken: bij een zorginstelling, school, gemeente, bank, verzekeringsmaatschappij, communicatiebureau of bij een producent.

Hoe ziet jouw werkdag eruit? 

Vandaag pitch jij, samen met de creative director, jullie concept voor een creatieve reclamecampagne voor een beautyproduct. Je hebt je verdiept in de consument, een stijl uitgewerkt die past bij het merk en een vernieuwende manier gevonden om de consument te bereiken. Enthousiast loop je de meeting room in. Jij bent benieuwd wat de opdrachtgever vindt van de tools, de strategie en de uitstraling. Je zet het moodboard neer en opent de presentatie op je laptop: klaar om te knallen! 

Werkzaamheden

Als medewerker marketing en communicatie kun jij: 

  • Een social mediastrategie ontwikkelen  
  • Social media bijhouden  
  • Website bijhouden  
  • Wervende teksten schrijven  
  • Evenementen en productintroducties organiseren
  • Reclamecampagnes bedenken  
  • Data analyseren
  • Marktonderzoek doen  
  • Presentaties houden  
  • Assisteren en adviseren bij het ontwikkelen van een marketing- of communicatieplan
Bekijk hier alle cijfers van deze opleiding. Bron: Studie in Cijfers (door SBB in opdracht van OCW). Aan deze cijfers kunnen geen rechten worden ontleend.

Vervolgopleidingen

Met je niveau 4-diploma op zak kun je doorstromen naar veel hbo-opleidingen. Bijvoorbeeld: 

  • Commerciële Economie  
  • Media en Entertainment Management  
  • International Business and Languages  
  • Communication & Multimedia Design  
  • Leisure  
  • Sportmarketing en Sportmanagement  
  • Communicatie  
  • Journalistiek  
  • Management Economie & Recht  
  • Bedrijfseconomie 

Ook kun je een Associate degree (Ad) behalen op de Rotterdam Academy (2-jarige opleiding op hbo-niveau).

Veelgestelde vragen

kom langs

Jouw eigen mening is het belangrijkst. Kom daarom eens langs om sfeer te proeven of loop een dagje mee als student.

Hulp nodig?

Siska Handstede-van Doorn

Docent op locatie Prins Alexanderlaan 55 in Rotterdam

Heb je vragen over deze opleiding? Neem gerust contact op.