
“Misschien start ik wel mijn eigen vintagewinkel!”
Joël Ramos (21) zit in zijn laatste jaar van de opleiding Fashion Retailer bij Zadkine. Hij is creatief, heeft een passie voor mode en denkt na over een toekomst als ondernemer. In dit interview vertelt hij open over zijn opleiding, de ups en downs én wat hem inspireert.
"Ik heb altijd iets met mode gehad," vertelt Joël. "Ik ben creatief en wilde leren hoe ik klanten kan adviseren én hoe ik kleding op een inspirerende manier kan presenteren." Hij woont in hartje Rotterdam en zit in het tweede en laatste jaar van de mbo-opleiding Fashion Retailer.
Leren door te doen
De opleiding heeft hem veel gebracht. Af en toe chaotisch, maar Joël heeft ook mooie ervaringen opgedaan. "De naailessen vond ik het allerleukst. Ik werk graag met mijn handen, en het gaf me echt een trots gevoel om zelf iets te maken. Ik heb bijvoorbeeld een totebag en een etui ontworpen – daar ben ik heel blij mee, omdat ik echt iets tastbaars had om mee naar huis te nemen en te laten zien: ‘Kijk dit heb ik gemaakt!’”
House of Banlieue
Joël blikt ook met plezier terug op de lessen bij Banlieue. "Die periode was zó leerzaam. Ik had daar echt het gevoel dat ik méér leerde dan in een klaslokaal, omdat je dichter op de praktijk zit. Heb zoveel gedaan in korte tijd: een tas gemaakt van gerecycled materiaal, een campagne uitgewerkt, mensen geïnterviewd én een event georganiseerd.” Ook de sfeer onder studenten noemt hij als een grote plus. "Ik heb vrienden voor het leven gemaakt. We steunen elkaar en hebben veel lol samen."
Een wens voor later
Wat hij na zijn diploma gaat doen, weet hij nog niet precies. Maar één droom blijft terugkomen: "Misschien open ik ooit mijn eigen vintagewinkel. Ik houd van thriften en kan daar mijn energie en creativiteit helemaal in kwijt. "