Opening van de Mental Health Art Tour bij Casa Connect
Deze week opende Casa Connect van Zadkine de Mental Health Art Tour: een inspirerende middag vol kunst, verhalen en gesprekken over mentale gezondheid.
De Mental Health Art Tour
Deze reizende expositie combineert kunstwerken van bekende Nederlanders met audioverhalen via QR-codes. De verhalen geven een stem aan ervaringen met mentale gezondheid en nodigen uit tot reflectie en dialoog. Het doel is bewustwording creรซren en verbinding stimuleren, juist in de wijk.
Betrokkenheid Zadkine
Mentale gezondheid raakt ons allemaal, ook onze studenten. Als school vinden we het belangrijk om veilige plekken te bieden waar jongeren zich gehoord voelen en waar het gesprek over mentale gezondheid normaal is. Door mee te doen aan deze tour dragen we bij aan een cultuur van openheid en steun.
De opening bij Casa Connect
De middag begon met krachtige woorden van wethouder Ronald Buijt, die benadrukte dat luisteren verder gaat dan โHoe gaat het?โ, het gaat om โHoe gaat het รฉcht?โ. Ook Jan Lokker van Zadkine en Klaas van der Burg van de wijkraad benadrukten het belang van veilige plekken voor dit gesprek. Ervaringsdeskundige Willem deelde moedig zijn persoonlijke verhaal van herstel, wat diepe indruk maakte. Marianne Kathmann van Gemeente Rotterdam vertelde hoe de expositie tot stand kwam en waarom deze plekken in de wijk zo belangrijk zijn. Het formele gedeelte werd afgesloten door Mohamed Aissati met een indrukwekkende Spoken Word over de stille strijd die veel jongeren voeren.
De warme sfeer, open gesprekken en mooi kunst maakten deze middag tot een bijzondere ervaring. Mentale gezondheid verdient aandacht. Laten we blijven luisteren, delen en elkaar steunen.